A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tech. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tech. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. március 23., hétfő

Ablakok...

Vicces látványban volt a minap részem... Néztem be az ablakokra, vagyis a Windowsra és mivel egy picit belenyúltam a systembe (valójában csak megnéztem valamit de ezt nem viselte el) és mivel amúgyis instabil volt a rendszer, programok tartották össze -> végignézhettem ahogyan összeomlik és elűnnek funkciói, majd nem indult el a restartkérelmemre... (:

Vicces volt szép látvány és utána a különböző fórumok olvasása után rájöttem, hogy hülyén van beállítva ez az egész számítógép dolog... Egy csomó minden ilyen összehangolatlanul működik meg minden... Az egész sokkal közelebb áll a konyhaművészethez mint a fizikához... (:

No mindegy... Szerencsémre a nyílt forráskód megmentett... (:
Még hónapokkal ezelőtt megrendeltem az interneten (megjegyzem teljesen ingyenesen, hajózási és szállítási díj nélkül) a linux UBUNTU verzióját... Ingyenes stabil és elindul a lemezről... :D Marha vicces, hogy berakok egy CD-t és tudok netezni... :D No de felraktam formáztam és telepítgettem konfiguráltam meg minden és nagyon meg vagyok vele elégedve! Ave UBUNTU! (:

No de azért lesz itt még egy telepítési folyamat, mert a photoshop nagyon kell... :D
De erre is felkészítettem a gépet meg minden... Csak olyan vicces volt látni ahogyan a "betörnek az ablakok"... :D

És most ezt feltétlenül meg kellett osztanom Veletek... :D

Ciao tutti! (:


U.i.: Utóirat, de mégsem... (:
Sokkal fontosabb hír valójában, hogy Zsófi megjött külhonból és nagyon örülök Neki, hogy megint hallhatom a hangját... (:
Úgy szeretlek! (:
U.i.2.: Olvassátok a Dedinek a fiát! (: (;

2008. december 2., kedd

Propane Nightmares...


Hangszóró!
Most kezdtem el használni a frissen shoppingolt hangszórórendszert...
Na jó ez azért kicsit túlzás, hogy hangszórórendszer, de olyan jól hangzik, nem? (:
Szóval kaptam (MediaMarkt-ból) egy PHILIPS SPA/2300/00-at.

Nagyon nagyon jól szól, amikor megszólalt belőlük először, egyfajta "felszentelésként" a Pendulum-Propane Nightmares (In Silico 2008) majdnem összepipiltem magamat... (:
No szóval jól szól, meg kell állapítsam, a Mafia pedig kifejezetten sokkal izgalmasabb mint a régi Genius speaker pár...

Mindent egybevetve:
Köszi Papu!!! (:





Adatok, villamosmérnököknek és guruknak: (:

Termékjellemzők

Hang
mélyhangkiemelésAnalóg mélyhangkiemelés,
Bass reflex
Hangszóró erősítésMágnesesen árnyékolt LSB
Zenei teljesítmény38 W
kimenő teljesítmény (RMS)Műholdvevőnként: 3,5 W;
mélynyomó: 12 W
HangerőszabályzóAnalóg hangerőszabályzó
KábelekFix huzalok
Frekvenciaválasz55 - 20.000 Hz
Hangszórók
Hangszóró erősítésMágnesesen árnyékolt LSB
Szatellithangszóró meghajtók2,5"-es mélyhangszóró
Mélynyomó meghajtó5 1/4"
Mélyhangszint-szabályzóMélynyomón
Csatlakoztathatóság
Kábelhosszúság1,6 m
Csatlakozó3,5 mm-es sztereó,
vonalbemeneti vezérléssel
TápellátásAC 220 V 50 Hz
Kényelem
Bekapcsolás jelzőfényIgen
TávvezérlőHangerőszabályzó
Tápellátás
LED állapot-kijelzőjeKék
Csomag tartalma
MélynyomóIgen
Szatellithangszórók száma2
3,5 mm-es sztereó vonalkábelIgen
Gyors telepítési útmutatóIgen
TávvezérlésVezetékes
GaranciajegyIgen
Csomagolásadatok
Mennyiség1
EAN/UPC/GTIN8710895920636
Önsúly0,8 kg
Bruttó tömeg4,3 kg
Hosszúság323 mm
Szélesség268 mm
Magasság304 mm
12 nc908210005126
Külső kartondoboz
Mennyiség4
EAN/UPC/GTIN8710895920858
Bruttó tömeg15 kg
Hosszúság1084 mm
Szélesség333 mm
Magasság326 mm
12 nc908210005126
Önsúly1,4 kg